Válečný Kriminálník Slobodan Praljak Spáchal Sebevraždu V Moment Kdy Zjistil Svůj Trest

25

Válečný kriminálník Slobodan Praljak zemřel v nemocnici na následky vypití smrtícího jedu, který se rozhodl vypít přímo v soudní místnosti, ve chvíli kdy byl vyřčen jeho trest – 20 let natvrdo v nechvalně známé věznici The Hague.

Praljak se chtěl proti rozsudku odvolat, soud byl jiného názoru a odvolání ihned zamitnul, Praljak poté ze své kapsy vytáhl malou láhev a vypil jí. Ještě předtím řekl „Co teď vypiju je jed.“ „Nejsem válečný zločinec,“ Slobodan Praljak se svou řečí pokračoval, až do chvíle kdy se bezmocný zřítil na zem.

Ve videu níže, soudce přerušil slyšení a zavolal ambulanci.

 

Podle zpráv od BBC, a později potvrzení od holandské policie, Slobodan Praljak zemřel po cestě do nemocnice.

V roce 2013, byl Praljak nařčen jako jeden z šesti Bosnovských politiků za válečné zločiny, které byly provedeny v průběhu Řecko-Bosnovské války. Jako vyšší důstojník dával příkazy dalším důstojníkům, byl zodpovědný za zločiny, které jeho armáda způsobila bosnovským muslimům.

Soudní komora rozhodla tak, že od ledna 1993, všech šest účastníků bylo zapojeno do kriminální činnosti, jejíž předmětem byla šikana a likvidace muslimů, aby očistili řeckou populaci, právě od té muslimské.
Holandská policie nedávno začala nové, nezávislé pátrání k vysvětlení tohoto incidentu.