7 Nejděsivějších Experimentů Všech Dob!

459

Nejspíše všichni z nás již slyšeli o nechutných a příšerných experimentech, které probíhaly v průběhu první, nebo druhé světové války – kdo ne, tak vám závidím, protože jste přišli o spoustu znechucených a beznadějných momentů… Přehoďme list a vrhněme se na téma tohoto článku – dozvíte se o 7 nejděsivějších experimentů všech dob, tím myslíme opravdu všech dob, a popis některých vám asi nebude dělat zrovna dobře na žaludek.

#3. Dávka šílenství

Tusko je běžné jméno pro slona, který je držen v zajetí. Tusko v našem příběhu byl indický slon mužského pohlaví, jenž byl držet v městském Zoo v Oklahomě, a byl zvolen jako předmět tohoto odporného experimentu. LSD bylo v době 1962 stále nového a mystického proto vědci hledali různé způsoby, jak zjistit všechny efekty této drogy. V jednom z těchto způsobu výzkumu, aby porozuměli „šílenosti“ kterou vám způsobí LSD, dali slonovi jménem Tusko, dávku, která obsahovala 1000x více než je doporučeno pro člověka, jako dostačující dávka. Během několika vteřin Tusko spadl na zem a necelou hodinu potom zemřel.

#4. Projekt Stormfury
Člověk není nadřízený přírody. Takto zní lekce kterou na konci US Govt funded projektu, který byl zaměřen na oslabení cyklónů, dostali vědci. Ti, kteří si mysleli, že experiment bude fungovat, věřili v chemické chlazení vody v hurikánu, nebo vypuštění spousty ledu shora, či použití chemikálií jako jodid stříbrný, dokáže destabilizovat a narušit strukturu bouře. 
Po utracení milionů dolarů, bylo zjištěno, že tyto hypotézy mají pár chyb a jednou z nich je to, že se zmíněné objekty nikdy nemůžou potkat.

#5. Kola super hluboký vrt
Možná se ptáte – co je špatného na vrtu? No, nic kromě toho že je 7,5 mil hluboký a je to dosud nejhlubší bod na Zemi. V brzkých 70 letech, měli Rusové v hlavách jednu jedinou myšlenku, a to – nepřestat kopat dokud nenarazí na jádro Země. Pro žádný specifický důvod, prostě jenom kvůli „vědě“. Nepřestali kopat až do chvíle, kdy zvyšující teplota způsobila jejich kopání nemožné a stroje začaly kolabovat.
Začalo to jako bláznivý experiment „ze srandy“, a vzniklo z toho nejhlubší vrt na celé planetě (na této informaci se podílelo několik geofyzikálních studií). Vrt byl bohužel zablokován několik let zpět.

Nejšílenější nukleární experiment v historii lidstva! Klikněte na Další pro pokračování.

Další